Witamy na nowej stronie !

Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

Serdecznie witamy na naszej nowe stronie internetowej. Za jej pośrednictwem będziemy przekazywać Państwu wszelkie informacje dotyczące prowadzonych przez nas zajęć z robotyki. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi treściami 🙂

Nasz firma postała prawie 4 lata temu, z zamysłem stworzenia kreatywnych zajęć dodatkowych dla dzieci, które przy wykorzystaniu klocków LEGO będą poznawać świat maszyn prostych. To co jest istotne, zestawy na których pracujemy to specjalna seria LEGO Education, która przygotowana jest z myślą o „nauce poprzez zabawę”. Każdy zestaw zawiera osie, przekładnie, korbki, klocki z dziurami, tak aby za pomocą prostych ruchów można było wprawić w ruch budowaną konstrukcję. 

Nasze zajęcia mają rozbudzać dziecięcą ciekawość, bawić i jednocześnie przy tym uczyć zasad działania mechanizmów prostych. Staramy się aby dzieci wiedziały jak prawidłowo działa przekładnia ślimakowa, przekładnia kątowa czy mechanizm zwiększające i zmniejszające prędkość. A jak przedstawić to dzieciom w przystępny sposób? Dam im eksperymentować, budować, tworzyć, przebudowywać. Od tego jesteśmy. Dzieci z nami bawiąc się poznają przy okazji wszystko co pozwoli im zbudować ruchome i zrozumieć jak działają czyszczarki, wiertarki, dźwig, system pasowy. 

Każde zajęcia to inna instrukcja, budowa, zabawa i przygoda ! 

No dobrze, dzieci poznają zasady działania mechanizmów, ale co dalej? Czy mogą się nauczyć czegoś więcej? Oczywiście, że tak. Narzędzie takie jak klocki, daje wiele możliwości rozwojowych. Dzieci przede wszystkim:

> doskonalą pamięć
> ćwiczą planowanie przestrzenne
> wzbogacają myślenie przyczynowo – skutkowe 
> kształcą zdolności manualne
> budując z instrukcji dzieci „przekładają” 2 D na 3 D 
> dzieci utrwalają kolory, figury, kształty 
> rozwijają kompetencje językowe i społeczne 

 

Umożliwiając swoim pociechom zabawę klockami konstrukcyjnymi, bardzo szybko przekonamy się, że praktycznie w każdym dziecku, w mniejszym lub większym stopniu, drzemie mały inżynier, który jest spragniony nowych wyzwań.

Witamy na nowej stronie !
Przewiń do góry