ZAJĘCIA W SZKOŁACH

Zajęcia dodatkowe z robotyki realizowane są w formie cyklicznych, cotygodniowych zajęć na terenie placówki, do której dzieci uczęszczają. Dzieci uczą się poprzez zabawę, budując ruchome konstrukcje z dostępnych zestawów klocków LEGO.​

grupy zajęciowe

Robotyka dla dzieci organizowana jest w dwóch grupach zajęciowych z podziałem na wiek dzieci i zestawy klocków na których budują. Zwracamy szczególną uwagę na dostosowanie poziomu zajęć do umiejętności dzieci. 

KLASY "0"

DZIECI 5,6 - LETNIE

Na zajęciach dzieci budują klocków LEGO o standardowym rozmiarze. Zestawy te wzbogacone są o silniki Power Function, które wprawiają w ruch zbudowane przez dzieci konstrukcje. Zajęcia realizowane są w oparciu o instrukcje oraz zadania problemowe, poprzez które dzieci doskonalą swoje umiejętności​

KLASY I - II

DZIECI 7,9-LETNIE

Na zajęciach dzieci budują z klocków LEGO Education WeDo 2.0. Edukacyjny zestaw dzieci dzieci ,który łączy konstruowanie z programowaniem. Dzięki wbudowanej instrukcji na tablecie, dzieci maja możliwość rozwijać umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych. Do zestawu dołączone są czujniki oraz silniki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Dzieci pracują w dwuosobowych grupach, na które przypada jeden zestaw klocków. Każde zajęcia składają się z części wstępnej wprowadzającej dzieci w omawiany temat np. poprzez wiersze, zdjęcia, filmy itp. tak aby każdy miał możliwość poszerzyć swoją wiedzę w przystępny sposób. Część główna wykorzystywana jest na projektowanie i budowanie własnych konstrukcji, które można ożywić za pomocą prostych ruchów. 

1. wprowadzenie
2. budowa konstrukcji
3. modyfikacja i przebudowa
4. zabawa dowolna
5. koniec zajęć

rozpoczęcie zajęć

Zajęcia realizowane są w przedszkolach, dlatego do utworzenia grupy zajęciowej niezbędna jest zgoda dyrekcji. Program, godzina i czas jest indywidualnie ustalany z placówką. Zapisy dzieci na zajęcia odbywają się bezpośrednio w placówce, w której ma się odbywać robotyka oraz telefonicznie lub mailowo. 

Jeżeli w Państwa przedszkolu nie ma jeszcze zajęć z robotyki, serdecznie zapraszamy do kontaktu. 

GALERIA

EFEKTY ZABAWY
Przewiń do góry